VERİMDER'DE BU AY

VERİMDER 8 – 12 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA 41. YAPI FUARI’NDAYDI!

VERİMDER 8 – 12 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA 41. YAPI FUARI’NDAYDI!09 Mayıs 2018 Çarşamba 18:10

Yapılarda ısı yalıtımı - enerji verimliliği ve tasarrufu sorumluluğu için bilinç oluşturmak, bu bilinci yaymak ve sürekli kılabilmeyi misyon edinen VERİMDER, 8 -12 Mayıs tarihleri arasında, bu sene 41incisi düzenlenen Yapı Fuarı’ndaydı.

Hem ülkemizde hem de dünyamızda sanayileşme ve şehirleşme yaygınlaşmaya devam ediyor.  Bu duruma bağlı olarak enerji ihtiyaçlarımız her geçen gün daha da artıyor. Ancak gelecek nesillerin de yeryüzünde az olan doğal kaynaklarımızı kullanabilmeleri için çevreyi korumak ve yenilenebilir enerji ile enerji tasarrufu konularına dikkat etmemiz gerekiyor.

 

Ülkemizde enerjinin %37’si konut ve sitelerde tüketiliyor. Binalarda kullanılan enerjinin %80’ine yakını yapıların ısıtılması veya soğutulması için kullanılır. Evlerin hem ısıtılması hem de soğutulması için her yıl fazladan harcadığımız maliyetler ülke ekonomisini de etkilemektedir.

 

Tüm bu bilgilerin ışığında, yapılarda ısı yalıtımı - enerji verimliliği ve tasarrufu sorumluluğu için bilinç oluşturmak, bu bilinci yaymak ve sürekli kılabilmeyi misyon edinen VERİMDER, 8 -12 Mayıs tarihleri arasında, bu sene 41incisi düzenlenen Yapı Fuarı’ndaydı.

    Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Kurumsal Web Site Tasarımı
    Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.