VERİMDER'DE BU AY

COP26 BİR YIL ERTELENDİ

COP26 BİR YIL ERTELENDİ10 Nisan 2020 Cuma 18:19

Kasım ayında yapılması planlanan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26), koronavirüs salgını sebebiyle 2021’e ertelendi.

Kasım ayında yapılması planlanan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26), koronavirüs salgını sebebiyle 2021’e ertelendi.

Dünya genelinde tüm ekonomileri sarsan yeni tip koronavirüs (Covid-19) iklim krizi ile mücadele çalışmalarını da etkiliyor. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamada, 26 binden fazla kişinin katılacağı müzakerelerin 2021'e erteleneceği belirtildi. İskoçya'nın başkenti Glasgow'da İngiltere ve İtalya'nın ortaklığıyla gerçekleştirilecek konferansın hangi tarihte yapılacağı belirtilmedi.

Birleşik Krallık Enerji Bakanı ve COP26 Başkanı Alok Sharma, iklim kriziyle mücadelelerini "usanmadan" sürdüreceklerini belirterek, "Dünya şu anda daha önce görmediği boyutta bir sınavla karşı karşıya ve ülkeler Covid-19'la mücadele edip vatandaşlarının hayatını kurtarmaya odaklanıyor.  Bu yüzden COP26'nın tarihini değiştirmeye karar verdik" açıklamasında bulundu.

2015 yılında imzalanan Paris Anlaşması'ndan bu yana en önemli iklim müzakereleri olarak görülen COP26, ülkeleri iklim krizini yavaşlatmak için düzenlemelere uymaya ikna etmeyi hedefliyordu.

 

    Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Kurumsal Web Site Tasarımı
    Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.