VERİMDER'DE BU AY

BELEDİYE VE ÜNİVERSİTELER YENİLENEBİLİR DESTEĞİ İÇİN BAŞVURABİLECEK

BELEDİYE VE ÜNİVERSİTELER YENİLENEBİLİR DESTEĞİ İÇİN BAŞVURABİLECEK15 Kasım 2019 Cuma 16:53

Belediye ve üniversiteler AB tarafından finanse edilen proje kapsamında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerine teknik destek hizmeti almak üzere bugünden itibaren başvuru yapabilecekler.

Belediye ve üniversiteler AB tarafından finanse edilen proje kapsamında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerine teknik destek hizmeti almak üzere bugünden itibaren başvuru yapabilecekler.

Enerji Günlüğü - Belediye ve üniversiteler AB tarafından finanse edilen proje kapsamında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerine teknik destek hizmeti almak üzere bugünden itibaren başvuru yapabilecekler.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, AB tarafından finanse edilen Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) için başvuruların 15 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlayacağını bildirdi.

Açıklamada Enerji Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu projenin 07/03/2019 tarihinde başladığı ve 30 ay süreceği belirtilerek, başvuruların www.yevdes.org sitesi üzerinden 2 Aralık 2019 tarihine kadar alınacağı kaydedildi. 

PROJENİN KAPSAMI

YEVDES Projesi, Belediye ve Üniversitelere yönelik olarak, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında düzenlenecek eğitimleri, uluslararası çalışma ziyaretlerini ve bu alanlarda geliştirilen projelere ilişkin teknik danışmanlık hizmetlerini kapsıyor. Proje ile 800 kişiye yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında eğitim verilmesi, 80 adet yenilenebilir enerji fizibilite çalışması ve 80 adet enerji verimliliği etüdü yapılması, 20 adet projeye mühendislik desteği sağlanması ve Ar-Ge projelerine destek sağlanması hedefleniyor.

160 PROJE DESTEKLENECEK

YEVDES Projesi kapsamında, belediye ve üniversiteler, her alanda en fazla 1 adet olmak üzere, toplam en fazla 2 proje için destek talep edebilecek. Proje kapsamında, belediye ve üniversiteler tarafından yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında geliştirilen 160 projeye teknik danışmanlık hizmeti sağlanacak. YEVDES Projesinin hedef kitlesini, nüfusu 50.000 ile 4.000.000 arasında kalan tüm belediyeler ile üniversiteler (meslek liseleri, teknik yüksekokullar, enstitüler, araştırma merkezleri de dâhil olmak üzere) oluşturuyor.

 

    Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Kurumsal Web Site Tasarımı
    Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.