VERİMDER'DE BU AY

ALMANYA'DA UÇAK BİLETLERİNE ZAM, TREN BİLETLERİNE İNDİRİM GELİYOR

ALMANYA'DA UÇAK BİLETLERİNE ZAM, TREN BİLETLERİNE İNDİRİM GELİYOR18 Ekim 2019 Cuma 13:11

Almanya Bakanlar Kurulu, iklim koruma önlemlerinin yer aldığı yasa tasarısını onayladı. 1 Nisan’da yürürlüğe girecek tasarı, uçak biletlerindeki vergi oranını yüzde 76 yükseltirken, tren biletlerindeki vergiyi yüzde 19’dan yüzde 7’ye düşürecek.

Almanya Başbakanı Angela Merel başkanlığında toplanan bakanlar kurulu, iklim koruma önlemlerin yer aldığı yasa tasarısını onayladı. 1 Nisan 2020’de yürürlüğe girecek tasarıda uçak biletlerindeki vergilerin artırılması, tren biletlerindeki vergi oranının ise düşürülmesi yer alıyor. 

Ayrıca tasarıda, karbondioksit (CO2) üreten yakıtlardan alınacak verginin artırılacağı, CO2 üreten yakıtlardan ton başına 10 Euro vergi alınacağı belirtiliyor.

Evlerinde ve işyerlerinde enerji tasarrufu sağlayanlara teşvik verilecek. Ev ve işyerlerinin kapı ile pencerelerini enerji tasarrufu sağlayacak şekilde yenileyenler üç yıl boyunca vergiden muaf tutulacak.

 

    Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Kurumsal Web Site Tasarımı
    Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.