TANITIM BROŞÜRÜ

VERİMDER TANITIM BROŞÜRÜ

VERİMDER TANITIM BROŞÜRÜ27 Eylül 2018 Perşembe 15:09

GELECEĞİNE YATIRIM YAP, ENERJİYİ ETKİN KULLAN, TASARRUF ET

Hızla artan dünya nüfusu ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak, enerjiye olan ihtiyacımızher geçen gün daha da fazlalaşıyor. Buna karşın, bilinçsiz kullanım sonucu mevcut enerji kaynaklarımız hızla azalıyor ve her geçen gün yok olmaya daha da yaklaşıyor. Ayrıca hızla artan sera gazları (özellikle karbondioksit gazı) emisyonunun neden olduğu iklim değişiklikleri ve küresel ısınma, dünyamızı ciddi çevre felaketleri ile karşı karşıya bırakıyor.

Tüm bu tehditlere karşı, VERİMDER’in misyonu, yapılarda ısı yalıtımı, enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturarak, dalga dalga yayılan
ve sürekli bir etki oluşturmaktır.

VERİMDER’in amacı;

⊲ Her zamankinden daha da değerli hale gelen mevcut enerji kaynaklarından daha uzun süre yararlanılmasına destek sağlayacak projelerde yer almak.

⊲ Enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünü hafifletecek, küresel ısınmanın neden olduğu felaketleri önleyecek çalışmalarda bulunmak.

⊲ Enerjinin etkin/verimli kullanılması konusunda liderlik yapmak.

Bu amaçla her kesimle işbirliği yapmak, bilinçlendirmek, bilgilendirme ve eğitim seminerleri düzenlemek, çözümler üretmek ve ortak çaba göstermektir.
Ayrıca ülkemizdeki yönetmeliklerin AB ve diğer dünya standartlarıyla uyumunda bilgi ve birikimiyle destek vermek önceliğidir.

■ VERİMDER - YAPILARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ ■

 

    Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Kurumsal Web Site Tasarımı
    Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.