MİSYON - VİZYON

Artan Dünya nüfusu ve teknolojik gelişmeler sonucu giderek fazlalaşan enerji ihtiyacına karşılık, bilinçsiz kullanım ve tüketim sonucu hızla azalan ve yok olmaya yaklaşan mevcut enerji kaynakları ve hızla artan sera gazları (özellikle karbondioksit gazı) emisyonunun neden olduğu iklim değişikliklerinin neden olduğu küresel ısınma sonucu dünyamız ciddi çevre felaketleri ile karşı karşıya bulunmaktadır. Tüm bu tehditlere karşı, VERİMDER’ in misyonu, yapılarda ısı yalıtımı - enerji verimliliği ve tasarrufu sorumluluğu için bilinç oluşturmak, bu bilinci yaymak ve sürekli kılabilmektir.

Bununla birlikte, VERİMDER’ in amacı, her zamankinden daha da değerli hale gelen mevcut enerji kaynaklarından daha uzun süre yararlanabilmemiz, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve küresel ısınma sonucu meydana gelmesi muhtemel felaketlerin önlenmesi için, enerjinin etkin/verimli kullanılması ve israfın önlenmesi amacıyla her kesimle işbirliği yapmak, bilinçlendirmek, bilgilendirme ve eğitim seminerleri düzenlemek, çözümler üretmek ve ortak çaba göstermektir. Yönetmeliklerin AB ve diğer dünya standartlarıyla uyumunda bilgi ve birikimiyle destek verir.

    Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Kurumsal Web Site Tasarımı
    Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.