HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Artmaya devam eden dünya nüfusu ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak, enerjiye olan ihtiyacımız her geçen gün daha da fazlalaşıyor. Buna karşın, bilinçsiz kullanım ve tüketim sonucu ihtiyacımız olan mevcut enerji kaynaklarımız hızla azalıyor ve yok olmaya daha da yaklaşıyor. Ayrıca hızla artan sera gazları (özellikle karbondioksit gazı) emisyonunun neden olduğu iklim değişiklikleri ve küresel ısınma sonucu dünyamız ciddi çevre felaketleri ile karşı karşıya bulunmaktadır.

Tüm bu tehditlere karşı, VERİMDER’in misyonu, yapılarda ısı yalıtımı, enerji verimliliği ve tasarrufu sorumluluğu konularında kamuoyunda farkındalık oluşturarak, dalga dalga yayılan ve sürekli bir etki oluşturmaktır.

Bununla birlikte, VERİMDER’in amacı, her zamankinden daha da değerli hale gelen mevcut enerji kaynaklarından daha uzun süre yararlanabilmemiz, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve küresel ısınma sonucu meydana gelmesi muhtemel felaketlerin önlenmesi için, enerjinin etkin/verimli kullanılması ve israfın önlenmesi amacıyla her kesimle işbirliği yapmak, bilinçlendirmek, bilgilendirme ve eğitim seminerleri düzenlemek, çözümler üretmek ve ortak çaba göstermektir. Ayrıca ülkemizdeki yönetmeliklerin AB ve diğer dünya standartlarıyla uyumunda bilgi ve birikimiyle destek vermektir.

VERİMDER - YAPILARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ

 

    Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Kurumsal Web Site Tasarımı
    Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.